PRIJATELJI SVETOG MARTINA KOD SVETOG MARTINA U SZOMBATHELYJU
- prijateljisvmartin9
- Feb 4
- 1 min read
Članovi Udruge boravili su proteklog vikenda u susjednoj Mađarskoj, gdje su posjetili grad Szombathely (hrv. Sambotel), rodno mjesto svetog Martina – zaštitnika naše Udruge i našega Grada. Prva postaja putovanja bila je Crkva i Trg svetog Martina, gdje su se članovi zadržali u molitvi i razgledavanju. Nakon toga, krenuli su putem svetog Martina (Via Historica Sancti Martini) kroz grad. Duž ove povijesne rute smještene su umjetničke postaje koje prikazuju značajne epizode iz života svetog Martina i svetog Kvirina. U sklopu posjeta razgledali su i Katedralu Blažene Djevice Marije, u kojoj se čuva relikvija svetog Martina, kao i arheološke ostatke rimskog grada Savarije. Drugog dana, nakon sudjelovanja na Svetoj Misi, članovi su posjetili Centar za posjetitelje "Sveti Martin", gdje su imali priliku razgledati izložbe o povijesti grada te o životu i djelovanju svetog Martina. Na povratku su svratili u benediktinsku opatiju svetog Martina u Pannonhalmi, koja ima više od tisuću godina dugu povijest. U sklopu opatije nalaze se bazilika, knjižnica, škola, arboretum, plantaža lavande, destilerija eteričnih ulja te vinarija. Putovanje je proteklo u duhovnom ozračju, a članovi su, uz zagovor svoga zaštitnika, sretno doputovali svojim kućama.
















Comments